Ściski stolarskie - podstawowe urządzenia w warsztatach

Ściski stolarskie - podstawowe urządzenia w warsztatach

Narzędzia, jakimi są ściski, przydają się w trakcie mocowania części przeznaczonych do obróbki mechanicznej. Zainteresowani takimi produktami powinni przyjrzeć się sile docisku oraz materiałom, z jakimi będą pracować. Najczęściej jest to drewno i twardy metal, nieco rzadziej tworzywo sztuczne. Na rynku występują ściski typu F, uznawane za uniwersalne. Swoim wyglądem przypominają klucze francuskie i cechują się nieskomplikowaną obsługą. Alternatywą są ściski stolarskietypu C, występujące w kilku rozmiarach. To wytrzymałe wyroby przydatne wśród miłośników modelarstwa.

Wybierają oni także spośród modeli automatycznych, posiadających podpórki i prowadnice oraz samozaciskowych. Znajdują one zastosowanie wśród amatorów i domowych majsterkowiczów, a to ze względu na niskie ceny oraz możliwość obsługiwania jedną ręką. Ściski sprawdzają się też w branży meblarskiej, ponieważ ułatwiają łączenie poszczególnych części pod kątem prostym.

Sprzedażą takich artykułów zajmują się pracownicy firmy Ściskpol. Na jej katalog składają się produkty przydatne w zakładach produkcyjnych i  warsztatach, takie jak imadło do rur. Wykorzystuje się je do mocowania rur przeznaczonych do szlifowania, gwintowania oraz cięcia. Sprawdzają się w pracach budowlanych, ślusarskich, oraz hydraulicznych. Do najmniejszych zalicza się modele przenośne o dużej stabilności, które można mocować do belek, desek, blatów i innych powierzchni. Imadła występują w wersji gniazdowo-główkowej, co daje możliwość przechylania ich pod dowolnym kątem. Posiadają szczęki zdejmowalne lub przytwierdzane na stałe, które mogą mieć nacinane rowki sprawdzające się podczas obróbki przedmiotów o niewielkich gabarytach. Niekiedy wyposaża się je w dodatkowe oprawki ułatwiające ostrzenie i szlifowanie.