Znajdź firmę odpowiadającą wszystkim Twoim wymaganiom!

Rehabilitacja po udarze

Damian Duda 2019-04-01 0 komentarzy
Wpis

Po apopleksji (tak dawniej mówiło się na udar) trudno dojść do pełni zdrowia. Czasami jest to wręcz niemożliwe. Nie należy się jednak poddawać – warto szukać jak najlepszych rozwiązań dla pacjenta. Najważniejsze cele to z jednej strony odzyskanie sprawności, a z drugiej przeciwdziałanie odleżynom. Aby dojść do jednego i drugiego, należy zaplanować i wdrożyć odpowiednią rehabilitację.

Rehabilitacja po udarze w Bydgoszczy jest oferowana przez gabinet rehabilitacjawroblewski.pl. Na tym przykładzie widać, jak można przeprowadzić podobną rehabilitację. W przypadku większości pacjentów, szczególnie na początkowym etapie po udarze, niezbędne jest leczenie domowe w formie regularnych wizyt. Akurat wspomniany rehabilitant dojeżdża do wszystkich pacjentów mieszkających w Bydgoszczy oraz okolicznych miejscowościach.

Jednak wizyty to nie wszystko – dla pacjenta rozpisuje się także ćwiczenia do samodzielnego wykonywania (a raczej z pomocą najbliższych, bez udziału rehabilitanta). Regularność i optymalny dobór metod znacznie zwiększają nadzieję na powrót do zdrowia. Na szczęście w warunkach domowych łatwiej o dobre samopoczucie, które sprzyja w walce ze skutkami udaru.

Rehabilitant odpowiada przede wszystkim za wykonywanie ćwiczeń zaleconych przez lekarza prowadzącego pacjenta. Różnią się one w zależności od etapu rehabilitacji – wczesnego lub wtórnego. Mówi się także o okresach wiotkości, spastyczności oraz względnego zdrowienia. W każdym z nich zaangażowanie tak pacjenta, jak rehabilitanta i najbliższego otoczeni jest kluczowe. W zakres ćwiczeń poudarowych wchodzą aktywności ruchowe i poznawcze, ale także związane z oddechem czy utrzymywaniem moczu. Dlatego tak istotny jest wybór polecanego specjalisty.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!